Przejdź do głównej treści
Nr 1 wśród Polskich producentów kompensatorów

Akcesoria kompensatorów

Opis produktu

Dodatkowo w naszej ofercie znajdziecie Państwo wachlarz akcesoriów do kompensatorów, są to m.in.: ograniczniki ruchu, pierścienie próżniowe, osłony zabezpieczające, deflektory, pierścienie dystansowe, uszczelki gumowe, sprężyny oraz osłony antyzabrudzeniowe.

Więcej informacji w kartach katalogowych zamieszczonych na dole strony.

Ograniczniki ruchu

zabezpieczają kompensator przed przekroczeniem dopuszczalnych (maksymalnych) wartości kompensacyjnych spowodowanych drganiem urządzeń lub naprężeniami rurociągu.

Pierścienie próżniowe

stosowane są w kompensatorach pracujących na podciśnienie i służą do zabezpieczania mieszka gumowego kompensatora przed zapadnięciem się. Pierścienie zalewane są w mieszku kompensatora na stałe, dzięki czemu nie mają one styczności z przepływającym medium. Do produkcji pierścieni wykorzystuje się pręt stalowy kwasoodporny w gatunku 1.4301 o średnicy Ø2 – Ø20mm.

   

Osłona zabezpieczająca

służy do złagodzenia skutków ewentualnego uszkodzenia kompensatora powstrzymując wyciek medium bezpośrednio do otoczenia.

Zakres stosowania: DN50 – DN2400

Ciśnienie pracy: 10 bar.

   

Deflektor

jest to element wymienny stanowiący dodatkową ochronę mieszka przed wycieraniem, ogranicza to jednak znacznie kompensację promieniową.

Materiał wykonania: stal kwasoodporna

Zakres stosowania: DN50 – DN300

   

Pierścienie dystansowe

eliminują ewentualne przerwy pomiędzy rurociągiem, a kompensatorem.

Zakres stosowania: DN50 – DN2400

Uszczelki gumowe stosowane przy montażu kompensatora
z deflektorami oraz pierścieniami dystansowymi.

Zakres stosowania: DN50 – DN2400

   

Sprężyna

stosowana jedynie w kompensatorach pracujących na podciśnienie, montowana do wnętrza kompensatora jako niezależny element zastępczy w przypadku wcześniejszego niezamontowania pierścienia próżniowego.

Zakres stosowania: DN100 – DN300

   

Osłona antyzabrudzeniowa

osłania kompensator przed bezpośrednim działaniem czynników atmosferycznych lub innych niepożądanych czynników zewnętrznych.

Zakres stosowania: DN50 – DN2400

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
METAL-GUM nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu