Przejdź do głównej treści
Nr 1 wśród Polskich producentów kompensatorów

O firmie

Wiodący producent kompensatorów

Łącząc innowacje z wykorzystaniem rozwiązań opartych na sprawdzonych metodach staliśmy się wiodącym polskim producentem Kompensatorów. Posługiwanie się aktualnymi technologiami, szerokim zakresem wiedzy połączonej z dobrymi praktykami inżynierskimi sprawiło, że produkty METAL-GUM zaliczają się do światowej czołówki. 
 

Współpracując z nami, otrzymujecie Państwo nie tylko dobry jakościowo produkt, ale również możecie liczyć na doradztwo i wsparcie w zakresie jego zastosowania, obsługi oraz eksploatacji.

45+
Lat doświadczenia w branży
Nr 1
Wśród polskich producentów kompensatorów
40+
Innowacyjnych rozwiązań i wdrożeń
5
Wzorów użytkowych

Innowacyjne rozwiązania

Misją METAL-GUM Sp. z o.o. jest pozycja lidera zarówno w zakresie asortymentu jak i wprowadzania nowych technologii w sferze produkcji.

W naszej firmie przewagę konkurencyjną realizujemy koncentrując się na ciągłym doskonaleniu i innowacjach w obszarach:

* produktowym,
* technologicznym,

* pracowniczym.

Filozofią i aspiracją naszej spółki jest być o krok przed konkurencją. Oferować rozwiązania lepsze niż istniejące standardy rynkowe cechujące się wysoką jakością i długim okresem użytkowania.
W rezultacie, w naszym dorobku pozostaje kilkadziesiąt zastrzeżonych pomysłów, patentów i wzorów przemysłowych.

Atesty i certyfikaty

Zasadą w funkcjonowaniu firmy METAL-GUM Sp. z o.o. jest szczegółowa identyfikacja potrzeb Klienta i świadczenie usług najwyższej jakości. Dążymy do stałego wzrostu pozycji firmy na rynku i rozwoju naszych umiejętności.

Elementami wspierającymi utrzymanie wysokich standardów są m.in.:

  • wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą 
    PN-EN ISO 9001:2015

oraz

  • procedury zapewniające jakość zgodne z dyrektywą 2014/68/UE dla urządzeń ciśnieniowych i zespołów urządzeń ciśnieniowych.

Historia Metal-Gum

Firma METAL-GUM jest jedną z najstarszych, prywatnych firm produkcyjnych w rejonie Zielonej Góry. Swoją działalność rozpoczęła w 1971 roku. Wówczas przedsiębiorczość prywatna nie cieszyła się jeszcze takim poważaniem jak dzisiaj. Rozwój firmy nabrał przyśpieszenia z rokiem 1980, w którym rozpoczęła się współpraca z LZAE LUMEL w Zielonej Górze, a następnie z filią FSO – POLMO w Kożuchowie. Kooperacja z tymi partnerami nadała naszym wyrobom rangę jakości i odpowiedzialności za użyte materiały. Dokładność produkcji pozwoliła nam sprostać innemu wyzwaniu, którym stała się współpraca z KGHM Polska Miedź, w ramach której rozpoczęliśmy pierwsze prace nad armaturą stosowaną w otoczeniu silnie ścierającym. Współdziałanie z LZAE LUMEL wdrożyło nas w jeszcze jedną dziedzinę - mało rozwiniętą w latach 80 - tych XX w. Były to maszyny CNC, które zaznajomiły nas ze światem nowych technologii i rozbudzały apetyt na ciągły rozwój techniki, a następnie automatyzacji procesów produkcyjnych. Od roku 2000 firma funkcjonując już w innym ustroju politycznym chłonęła sprawdzone standardy pracy i dostosowywała swoje struktury do wymagań rynku . Przez ten czas wprowadziliśmy na rynek szeroką gamę produktów, pośród których znajdują się również wyroby posiadające rozwiązania innowacyjne w swoim segmencie.

METAL-GUM dzisiaj, to polski producent, który również projektuje i serwisuje swoje urządzenia, często dostosowując produkt i jego opakowanie do indywidualnych potrzeb zamawiającego lub inwestora. Ludzie pracujący w naszej firmie zdobywają doświadczenie, wiedzę oraz niezbędne umiejętności praktyczne. Biorą również udział w szkoleniach, dzięki którym dostrzegają możliwości w zakresie podejmowania trudniejszych zadań i nowych wyzwań zawodowych.

Dziękując za odwiedzenie naszej strony zapraszamy Państwa do zapoznania się z tym, co robi nasza firma i w czym może być dla Państwa pomocna.

Życząc sukcesów pozostajemy do Państwa dyspozycji.

  

2017

Z dniem 1 września 2017 roku nastąpiło przekształcenie  jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę kapitałową - METAL-GUM Sp. z o.o.

2016

Uruchomiliśmy zrobotyzowane stanowisko dla konfekcji kompensatorów.

2015

Wprowadziliśmy lekkie kompensatory KTS.

2014

Wdrożyliśmy system SEKK dla kompensatorów.

2008

Zdobyliśmy trzeci raz z rzędu nagrodę  "Gazela Biznesu".

2006

Uzyskaliśmy Certyfikat Dyrektywy Zatwierdzenia systemu zezwalającego na znakowanie armatury znakiem CE.

2000

Wprowadziliśmy system zarządzania jakością wg ISO 2000:9000 oraz zmieniliśmy siedzibę firmy.

1987

Rozpoczęliśmy produkcję dla KGHM S.A.

1980

Zapoczątkowaliśmy współpracę z LZAE LUMEL w Zielonej Górze oraz z filią FSO-POLMO w Kożuchowie.

1971

Tego roku, w  niewielkiej lokalizacji powstała firma pod nazwą: Zakład Metalowo-Gumowy METAL-GUM Wenancjusz Buzuk.

Nasze realizacje

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
METAL-GUM nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu